2011 yılında ORD’un resmi olarak hayata geçmesini takiben İTÜ ilk turnuvasını düzenlemiş ve ülkemizde ilk defa 6 Ultimate takımı (CBO ve TK ile üniversite takımları olan FT, BFC, 06UÇ ve BG), Avrupa standartlarında bir turnuvada bir araya gelmiştir.
2011 yılında ORD’un resmi olarak hayata geçmesini takiben İTÜ ilk turnuvasını düzenlemiş ve ülkemizde ilk defa 6 Ultimate takımı (CBO ve TK ile üniversite takımları olan FT, BFC, 06UÇ ve BG), Avrupa standartlarında bir turnuvada bir araya gelmiştir.