Dernek Çalışma Kurulları

Bildiğiniz üzere Ultimate Frizbi camiasındaki tüm işlere 5 kişiden oluşan YK’nın yetişmesi mümkün değil, o nedenle bu kurullar üzerinden çalışmalar gerçekten çok faydalı ve yardımcı oluyor. Kurullarla ilgilenen kimse çıkmayınca kimi zaman turnuva/lig bile düzenlenemiyor.Hepimiz bu sporu seviyoruz ama bazen bu işlerle ilgilenecek, az da olsa vakit ayıracak gönüllülere ihtiyacımız var. Kurullarda yer almak için derneğe üye olma zorunluluğunuz yok ama üye olmanızı da tercih ederiz.Aşağıda kurulları ve parantez içinde kuruldan sorumlu YK üyelerini bulabilirsiniz. Kısa kısa bilgi vermeye çalıştık, merak ettikleriniz için sorumlu YK üyelerine ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Kurulu (Hikmet – Ecem)

ORD’nin sosyal medyadaki tüm işleriyle ilgileniyorlar. Turnuva duyurularından, kural paylaşımlarına kreatif bir ekip bu kurulu yürütüyor. Mevcut durumda ekibe katılımcı aranmıyor.

Oyunun Ruhu Kurulu (Cem – Kemal)

Oyunun Ruhu hakkında turnuva/takım/oyuncu özelinde tüm konularla ilgileniyor. Geçtiğimiz dönem Türkçe Akreditasyon Sınavı, vb. dokümanların Türkçeleştirilmesi üzerine çalışmalar yapıldı, yeni çalışmalar ve fikirler için ekibe katılacak yeni arkadaşlar bekleniyor. Kurulun ayrıntılı faaliyet raporu yakın zamanda paylaşılacak.

Sponsorluk Kurulu (Ecem – Özkan)

Sponsorluk dosyası oluşturulması ve yeni sponsorların bulunması üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Her türlü desteğinize ve katılımınıza en çok ihtiyaç duyulan ekip burası.

Organizasyon Kurulu* (Hikmet – Özkan)

Turnuva takvimi oluşturulması, ORD’nin düzenlediği lig ve turnuvaların organizasyonu, yeni turnuva ve organizasyonların çalışmaları, ORD’nin katılabileceği her türlü ultimate frizbi tanıtım faaliyetlerinin koordinasyonu/organizasyonu bu kurul çatısı altında olacak.

Antrenörlük Kurulu* (Cem – Kemal)

Milli takımlar antrenörlük başvurularının değerlendirilmesi, seçilecek antrenörlere organizasyon desteği sağlanması, çeşitli etkinlikler için antrenör havuzu oluşturma ve etkinliklere yönlendirme, vb. antrenörlük/eğitim standardizasyonu üzerine faaliyetler bu kurul çatısı altında olacak. Antrenörlük, takım yönetme tecrübesi olan arkadaşları öncelikle bu kurula bekliyoruz.

Takım Temsilcileri İletişim Grubu (YK)

Bu bir kurul olmasa da ulusal turnuva iletişimi için oluşturulan grubun benzeri olarak(aynı grup devam ettirilerek), ORD ve takımların kendi içinde iletişim sağlayabileceği bir platform oluşturmak istedik. Bu grupta aktif oyuncularınızdan birisinin(kaptan olması şart değil, olmaması daha iyi) yer almasını bilgi alışverişi açısından tavsiye ediyoruz.

Kurullarla ilgili YK üyesine direkt ulaşarak veya dernek e-posta adresi(oyununruhudernegi@gmail.com) üzerinden başvurabilirsiniz. Başvuru için bir son tarih yok, yeni dönemde kurullar çalışmalarını sürdürüyor olacak ancak ne kadar erken dahil olursanız o kadar iyi olur.
Sevgi ve Saygılarımızla,
ORD YK.